KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17388021

nr 1738 8021

Knut Sprengel

(1877-1926), Sverige

Oljemålning, "Röttle". Signerad, daterad 1903. Olja på duk, 56x73 cm, yttermått inklusive ram: 63x79 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 10 november 2025
kl 18:18:11

4/11 13:10:01 1      100 kr
4/11 20:45:54 2      Vinnande bud

Knut Sprengel

Läs mer om Knut Sprengel